Strona główna · FORUM · FOTO galeria · Wyniki zawodów · Download ( wyniki ) · Dodaj newsaKwiecień 21 2018 18:56:56
Nawigacja
Strona główna
FORUM
FOTO galeria
Wyniki zawodów
Download ( wyniki )
Kontakt
Szukaj

Dodaj newsa
Dodaj link
FAQ
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak użytkowników Online

Zarejestrowanych: 32530
Ostatni zarejestrowany: GetSpetle
Nawrót nieszczęść naszej nadziei medalowej?

Info Przegląd Sportowy
Foto Andrzej Kłódkowski www.lekka.eu
Wydawało się, że rekordzista Polski w biegu na 400 m przez płotki Marek Plawgo pasmo nieszczęść ma już za sobą. Niestety okazało się, że jednak z naszych nadziei olimpijskich znowu narzeka na ból nogi, które nasiliły się po niedawnych mistrzostwach Polski w Szczecinie.
- W sobotę musiałem przerwać treningi z powodu dotkliwego bólu w prawej nodze. Sam nie wiem do tej pory, jaka to dolegliwość. Nie ulega jednak wątpliwości, że wytworzył się silny stan zapalny. We wtorek mam zaplanowaną wizytę w Łodzi u doktora Krochmalskiego. Przewiduje, że założy mi blokadę sterydową, uśmierzającą ból – mówi Plawgo, który powinien wznowić treningi, ale nie ma pewności, czy naszemu brązowemu medaliście mistrzostw świata z Osaki, znowu nie będą dokuczać bóle.
Mistrzostwa Świata - Dzień szósty ostatni
W ostatnim dniu Mistrzostw nasi reprezentanci zdobyli kolejny medal. Dzisiaj Sylwester Bednarek zdobył srebrny medal w skoku wzwyż
Mistrzostwa Świata - dzień piąty. Mamy kolejny medal

Info za onet.pl. foto www.lekka.eu
Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) zdobył na swoim stadionie srebrny medal 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów. Ku radości gospodarzy pokonał o tyczce wysokość 5,40.
Konkurs wygrał Niemiec Raphael Holzdeppe - 5,50, a brązowy medal przypadł jego rodakowi Karstenowi Dilli - 5,30.

Podopieczny Romana Dakiniewicza przysporzył polskim kibicom niemałych emocji. Wiele osób wstało z miejsc, gdy Wojciechowski, mający problemy ze skokiem na 5,20, szykował się do ostatniej, trzeciej próby. Tym razem nie spadła i potem było już łatwiej. 5,30 zawodnik Zawiszy zaliczył w pierwszym, a 5,40 w drugim podejściu. To wystarczyło, by sięgnąć po wicemistrzostwo świata juniorów.
Niemiec Holzdeppe, zdecydowany faworyt, legitymujący się rekordem życiowym 5,80, rozpoczął konkurs od wysokości 5,40, którą pewnie pokonał w pierwszej próbie. Kolejna - 5,50 zapewniła mu złoty medal.

Holzdeppe postanowił zaatakować rekord mistrzostw świata juniorów i poprosił o zawieszenie poprzeczki na wysokości 5,72. Wszystkie trzy podejścia okazały się nieudane.
Dzieki nim mamy złoto

Na zdjęciu robert Szpak z Trenerem
- Nie chcę być najlepszy wśród juniorów, chcę być na szczycie w seniorach, ale wiem, że na to potrzeba czasu. Nie chcę niczego przyspieszać - mówił po wygranym konkursie Robert Szpak.

- Ważne dla mnie jest to, że w najważniejszych zawodach udało mi się pobić rekord życiowy, a cieszy, że to dało mi tytuł mistrza świata juniorów. Po prostu walczyłem. Przyjechałem z drugim wynikiem na świecie, ale zdawałem sobie sprawę z tego, że to nic nie znaczy. Wszystko rozstrzygał konkurs i bezpośrednia rywalizacja - powiedział podopieczny Mirosława Szybowskiego.
Mistrzostwa Świata - dzień czwarty sesja popołudniowa

Mamy złoto. Właśnie tak cieszył się po ostatnim rzucie nasz złoty medalista Robert Szpak po tym jak bijac o ponad dwa metry rekord zyciowy zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów

Mistrzostwa Świata - dzień czwarty sesja przed południowa

Na zdjęciu Dawid Tomala przekraczający linie mety
W dniu dzisiejszym swóją rywalizacje rozpoczęły siedmioboistki.
W kwalifikacjach skoku w dal startowała Anna Jagaciak, która pierwszym swoim skoku przekroczyła odległość kwalifikacyjną i skokiem na odległość 6,28 zapewniła sobie start w finale tej konkurencji. W kwalifikacjach rzutu dyskiem startowała Izabela Ogórek. Niestety swojego występu nie może uznać za udany. Niestety z wynikiem 44.32 zajęła dopiero 28 miejsce. W chodzie na 10 km Dawid Tomala z rekordem życiowym 42.33.60 zajął siódme miejsce. Drugi z Polaków Wojciech Halman zajął 21 miejsce pokonując ten sam dystans w czasie 45.59 z najlepszym wynikiem w tym sezonie.
Mistrzostwa Świata - dzień trzeci sesja popołudniowa

W popołudniowej sesji Mistrzostw doskonale spisała się Anna Kiełbasińska, która będąc druga w swojej serii i poprawiając o 0.09 sekundy swój rekord życiowy awansowała do finału biegu na 200 m. W eliminacjach rzutu młotem startował Paweł Fajdek (Agros Zamość) i wynikiem 70.84 – awansował do finału. Natomiast Norbert Rauhut posłał młot na odległość 66.75
Na wyróżnienie zasługuj również Jacek Nabożny, który w 10-cio boju zajął 7 pozycje.
Mistrzostwa Świata - dzień trzeci sesja przed południowa

Na zdjęciu Norbert Rauhut posłał młot na odległość 66.75
Dzisiejszy dzień zaczął się od startu dziesięcioboistów na dystansie 110 ppł. Szymon pobiegł doskonale ustanawiając swoją " życiówkę " z wynikiem 15.03. Jacek Nabożny wygrał swoją serię z wynikiem 15.02 i po tej konkurencji spadł na piątą lokatę. A jego strata do miejsca dajacego medal brązowy zwiększyła się do wyprzedzającego go Niemca zwiększyła się do 118 pkt. Odbyły się też kwalifikacje kobiet i mężczyzn na 200 m. W czwartej serii Anna Kiełbasińska zajęła drugą lokatę i bezpośrednio weszła do drugiej rundy. Jej wynik to 23.89. Druga nasza reprezentantka Monika Wedler w siódmej ostatniej serii była czwarta i do dalszej rundy awansowała dzięki czasowi jaki uzyskała. Jej czas 24.14 co jest dwudziestym wynikiem kwalifikacji.
W elominacjach w trójskoku startował Karol Hoffman i Wojciech Delimata. Już w pierwszej swojej próbie Karol uzyskał odległość kwalifikującą, a raczej przekroczył ją o 9 centymetrów skacząc 15.59. Jest to nowy jego rekord życiowy i czwarty wynik elimina. Jednak medal nie jest w jego zasięgu ponieważ poprzedzający go zawodnicy skaczą na odległość 16.30 i 16.40. Drugi nasz reprezentant skoczyła 15.06 co dało mu 22 miejsce.

Mistrzostwa Świata - dzień drugi sesja popołudniowa

w popołudniowej sesji bardzo dobrze spisała się nasz ośmiusetrmetrowiec Adam Kszczot ( na zdjęciu ), który bardzo pewnie awansował do finału z drugim czasem i z nowym rekordem życiowym. Patrzac na wyniki eliminacji poza zasięgiem wydaje sie być Abubaker Kaki Khamis, ale o Adam może właczyć się w walkę o jeden z medali. W rzucie dyskiem blisko wąskiego ośmioosobowego finału był Mateusz Suchocki. Posłał on dysk na odległość 54,65, ale aby znależć się w najlepszej ósemce świata musiał by rzucić 56,42 bo taki wynik dał by mu 8 pozycje. Niestety poniżej oczekiwań i swoich możliwości spisuje się Szymon Czapiewski, który po pięciu konkurencjach zajmuje ostatnią 19 pozycje z dorobkiem 3422 pkt.
Mistrzostwa Świata - dzień drugi

W sesji przedpołudniowej startowali nasi dziesiecioboiści. Niestety reprezentant " Zawiszy " Szymon Czapiewski i Rekordzista Polski po biegu na 100, skoku w dal i pchnięciu kula zajmuje dopiero siedemnaste miejsce. Natomiast drugi z naszych reprezentantów Jacek Naboży jest dziesiąty z 2295 punktami.
Dobrze spisał się nasz 400 ppł Michał Pietrzak, który z wynikiem 51,89 wygrał swoja serie i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Jego wynik to szósty wynik w rundzie kwalifikacyjnej. Minimum w pierwszym rzucie kwalifikacji uzyskał także nasz oszczepnik Robert Szpak który rzucił 72,29 m i jest to najlepszy wynik kwalifikacji. Naomiast drugi nasz reprezentant Piotr Frackiewicz był dopiero 21 z wynikiem 61,53. Do finału Piotrowi brakło 6,5 metra.
Na zdjęciu Piotr Frackiewicz podczas ostatniego swojego rzutu na Mistrzostwach Świata
Stron 4 z 46 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Login
Nick

HasłoNie jesteś zarejestrowany?
Kliknij tutaj aby to zmienić.

Zapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.
Losowe zdjęcie
IMG_0903.jpg
IMG_0903.jpg
OOM Bydgoszcz 2008 - Dzień I
Shoutbox
Musisz być zalogowany by móc pisać w shoutboxie.

Qesy54DMoo
14/09/2014 18:32
[url=http://www.escrimequ
ebec.qc.ca/pic/nike-free-
3.html]nike free 3[/url] [url=http://pdx.com.tr/im
ages/nike-free-3.html]nik
e free 3[/url] [url=http://kameracantasi
.com/images/nik


Qesy54DMoo
14/09/2014 03:04
[url=http://www.friendsof
carterbarron.org/video/fa
ke-ray-bans-for-kids.html
]fake ray bans for kids[/url]


Qesy54DMoo
14/09/2014 01:34
[url=http://www.lnyp.org/
misc/free-ray-ban-vector.
html]free ray ban vector[/url]


Qesy54DMoo
13/09/2014 21:04
[url=http://www.flinnsflo
wers.com/mailinglist/fake
-ray-bans-for-cheap.html]
fake ray bans for cheap[/url]


Qesy54DMoo
13/09/2014 17:34
[url=http://wilhos.com/im
ages/designer-louis-vuitt
on.html]designer louis vuitton[/url] [url=http://cumminsengine
ering.com/images/hermes-b
irkin-uk.html]hermes birkin uk[/url] [url=http:


Archiwum
POLECA - LEKKOATLETYKA.com.pl

.profesjonalna fotografia sportowa.


Copyright © 2001-2007
Stronę monitoruje stat24

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes