Strona główna · FORUM · FOTO galeria · Wyniki zawodów · Download ( wyniki ) · Dodaj newsaGrudzień 13 2017 11:51:27

Kontrala przedłużona
Do 9 stycznia została przedłużona kontrola Ministerstwa Sportu i Turystyki w Polskim Związku Lekkiej Atletyki - poinformowała rzecznik prasowy MSiT Małgorzata Pełechaty.

Według wstępnych zapowiedzi rozpoczęta 1 października kontrola miała potrwać do 19 grudnia, ale "ze względu na obszerność i złożoność materiału urzędnicy potrzebują trochę więcej czasu" - dodała Pełechaty.

To drugi etap sprawdzania działalności związku. Pierwszy, dość krótki, miał miejsce w połowie maja i został zawieszony z uwagi na kontrolę Urzędu Skarbowego oraz audyt. Jak wyjaśnił wówczas PAP sekretarz stanu w ministerstwie sportu Zbigniew Pacelt, nie sposób było w takim "natłoku" pracować, gdyż - mówiąc humorystycznie - kontrolerzy "wyrywaliby" sobie dokumenty.

Powodem "zmasowanego" sprawdzania finansów PZLA jest m.in. niedobór w budżecie. Poziom wydatków za rok 2007 przekroczył wysokość dochodów o ponad milion złotych. Poważne wątpliwości budził również tryb zamówień publicznych, niepłacenie przez PZLA od paru lat podatku VAT, a także podejrzenie o złamanie dyscypliny budżetowej.
Przełajowe ME: Polacy bez medali

autor: Polska Agencja Prasowa, 2008-12-14, 20:35, źródło: PAP

Bardzo słabo zaprezentowało się 21 polskich lekkoatletów w 15. mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. W Brukseli nie zdołali zdobyć - wbrew zapowiedziom - ani jednego medalu.
Najlepiej spisali się mężczyźni w kategorii młodzieżowej, którzy drużynowo zajęli czwarte miejsce, a w 2005 roku wywalczyli złoty medal. Indywidualnie najwyżej, na dwunastej pozycji uplasował się Marcin Chabowski (Wejher Wejherowo).

- I ja, i ekipa, liczyliśmy na kilka medali. Zamierzaliśmy co najmniej powtórzyć ubiegłoroczne osiągnięcie z hiszpańskiej miejscowości Toro, skąd polscy lekkoatleci wrócili z czterema medalami. Niestety, tym razem nie udało się z kilku powodów - powiedział PAP kierownik ekipy Zbigniew Ludwichowski (AZS UWM Olsztyn).

Za najistotniejsze wymienił bardzo ciężką trasę z ostrym 500-metrowym podbiegiem oraz zbyt ambitny początek po starcie, po którym zawodnicy nie mieli sił utrzymania tempa.

Po raz ósmy niepokonanym pozostał Ukrainiec Siergiej Lebid, który na dystansie 10 km wyprzedził Brytyjczyka Mo Faraha i Szweda Mustafę Mohameda (31.13).

- To nie jest moje ostatnie słowo. Za rok stanę na starcie, by powalczyć o dziewiąty złoty medal - zapowiedział 33-letni Ukrainiec, który brał udział we wszystkich piętnastu edycjach zawodów.

Wśród kobiet na 8 km najszybsza była pochodząca z Kenii Holenderka Hilda Kibet, a za nią finiszowały Portugalki - Jessica Augusto i Ines Monteiro. Jedyna Polka Karolina Jarzyńska (Piętka Katowice) dobiegła na 39. pozycji.

Na szóstym miejscu sklasyfikowano drużynowo polskie juniorki, z których najlepszą była Katarzyna Guz (Żak Biała Podlaska) - 22. lokata. Nie do pokonania okazały się Brytyjki, które uplasowały się na sześciu czołowych lokatach. Najszybszą z nich była olimpijka Stephanie Twell, która w lipcowych mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy zdobyła złoty medal na 1500 m.

Medaliści i miejsca Polaków w 15. przełajowych ME:
VI Półmaraton Św. Mikołajów
Przedstawiamy zdjęcia z imprezy, która dzisiaj odbyła się w Toruniu. Na chwilę obecną prezentujemy tylko zdjęcia ze przygotowań i startu. W najbliższych godzinach pozostała część zdjęć. Mamy nadzieje, że ok 80 % uczestników odnajdzie się na zdjęciach w naszej galerii. Chcielibyśmy przypomnieć ze zdjęcia są własnością serwisu i ich autora i publikowanie bez ich wiedzy jest zabronione.

FOTO GALERIA START
poniżej następna galeria 1012 zdjęć tym razem z mety biegu
FOTO GALERIA META 1

I ostatnia już porcja fotografii tym razem w ilości 755 również z mety ( prawie do końca )
FOTO GALERIA META 2
XII Bieg Niepodległości - Lubianka
Zapraszam do galerii zdjęć. Jak zawsze fenomenalna jakość.

Paweł Czapiewski w Szaghaju drugi!
Info za sport.onet.pl
Bardzo dobrze spisał się w biegu na 800 m Czapiewski. Nie udało mu się wprawdzie po raz trzeci z rzędu pokonać mistrza olimpijskiego Kenijczyka Wilfreda Bungei (1.44,63), ale za to uzyskał swój najlepszy wynik od sześciu lat (1.44,96). Gratulacje!
Dobra passa Tomasza Majewskiego
Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) w pchnięciu kulą zajął w Szanghaju drugie miejsca w pierwszym mityngu Grand Prix IAAF, w którym można było zdobywać punkty do cyklu World Athletics Tour 2009.
Złoty medalista z Pekinu Majewski (20,36) przegrał z wicemistrzem olimpijskim Amerykaninem Christianem Cantwellem (20,84). Podopieczny Henryka Olszewskiego najdłuższą odległość uzyskał w pierwszej próbie. Spośród sześciu trzy miał nieudane.
W konkursie nie wziął udziału figurujący wcześniej na liście utytułowany Amerykanin Adam Nelson, dla którego miał to być pierwszy start od wyjazdu ze stolicy Chin.
Nominacje dla polskich lekkoatletów
Info za sport.wp.pl
Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) i Marek Plawgo (Warszawianka) jako jedyni polscy sportowcy zostali nominowani do tytułu lekkoatlety roku 2008 w Europie.
W uzasadnieniu kandydatur Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne (EAA) podkreśliło tegoroczne osiągnięcia Majewskiego (mistrz olimpijski, brązowy medalista halowych mistrzostw świata i zwycięzca Światowego Finału LA) oraz Plawgi (najlepszy europejski płotkarz w pekińskich igrzyskach, członek sztafety 4x400 m, która zajęła siódme miejsce w finale).