Strona główna · FORUM · FOTO galeria · Wyniki zawodów · Download ( wyniki ) · Dodaj newsaKwiecień 21 2018 18:57:18
Nawigacja
Strona główna
FORUM
FOTO galeria
Wyniki zawodów
Download ( wyniki )
Kontakt
Szukaj

Dodaj newsa
Dodaj link
FAQ
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak użytkowników Online

Zarejestrowanych: 32530
Ostatni zarejestrowany: GetSpetle
Witaj
Uwaga: Wszystkie zamieszczone zdjęcia chronione są prawem autorskim. Publikacja wymaga zgody Redakcji.

Szukamy sponsorów, osób prywatnych firm, które zechcą pomóc finansowo w istnieniu strony i jej rozwoju
Najnowsze News'y v1.12
(Pod)pisanki medalistów z Pekinu [0 Komentarzy | 425 Czytań] | Miedzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych - Swornegacie [0 Komentarzy | 678 Czytań] | Złoty Majewski plus dwa brązy na HME [0 Komentarzy | 594 Czytań] | Memoriał Skolimowskiej [0 Komentarzy | 568 Czytań] | Cztery medale na HME ?? [0 Komentarzy | 567 Czytań] | Kłopoty Ejdis przed HME [0 Komentarzy | 541 Czytań] | Zmarła Kamila Skolimowska [0 Komentarzy | 693 Czytań] | XXVI Bieg Chomiczówki i IV Puchar Bielan [0 Komentarzy | 779 Czytań] | Polscy medaliści bez pomocy; "jestem załamany" [0 Komentarzy | 900 Czytań] | Prawda zwycieżyła ( jak zawsze ) [0 Komentarzy | 854 Czytań] |
(Pod)pisanki medalistów z Pekinu
Nasi olimpijczycy z Pekinu – lekkoatleta Tomasz Majewski (zdobył złoto w pchnięciu kulą) oraz Adam Wiercioch (szpadzista - srebrny medalista w turnieju drużynowym) wspomogli akcję Fundacji Herosi –wykonali ręcznie malowane pisanki wielkanocne, które trafią na aukcję.
Celem licytacji jest pomoc dla oddziału– przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, który pomoże dzieciom po zabiegach chirurgicznych oraz onkologicznych.

Obaj sportowcy na swoich pisankach namalowali motywy związane z uprawianą dyscypliną - Adam Wiercioch namalował szpadzistę, zaś Majewski siebie samego w chwili pchnięcia kulą na olimpiadzie. Ten drugi opatrzył dodatkowo swoje dzieło znaczkiem przywiezionym z Chin. Na każdej wyjątkowej pisance znajduje się autograf - stąd nazwa (pod)pisanka.
Medaliści z Pekinu przyłączyli się do akcji Fundacji Herosi, podobnie jak wcześniej zrobili to siatkarze i siatkarki. Wśród sportowców, którzy malowali pisanki jest m.in. Brazylijczyk Giba (siatkarz uznawany za najlepszego na świecie; aktualny Mistrz Świata, złoty i srebrny olimpijczyk), Stephane Antiga (reprezentant Francji), Miguel Falasca (reprezentant Hiszpanii, aktualny Mistrz Europy), Daniel Castellani (trener reprezentacji polski w piłce siatkowej mężczyzn), Jerzy Matlak (trener reprezentacji polski w piłce siatkowej kobiet), Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Krzysiek Ignaczak oraz reprezentanci Polski – aktualni wicemistrzowie świata, a także siatkarki „Złotka” – dwukrotne Mistrzynie Europy (m.in. Małgorzata Glinka, Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik, Joanna Mirek, Aleksandra Jagieło (Przybysz), reprezentantki polski.
Aukcja (pod)pisanek potrwa do Świąt Wielkanocnych. Informacje oraz linki kierujące na odpowiednie aukcje można znaleźć na stronie Fundacji Herosi – www.herosi.eu
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych - Swornegacie

Mistrzostwa województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego odbyły się w Swornychgaciach.
Przepięknie położona miejscowość, piękna pogoda oraz bardzo dobra organizacja i przygotowanie tras sprzyjały bieganiu.
Niebawem relacja fotograficzna z tej imprezy
Złoty Majewski plus dwa brązy na HME

Do ostatniego dnia halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Turynie reprezentacja Polski pozostawała bez medalu. Worek z "krążkami" dla naszej ekipy rozwiązał mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. W sumie w niedzielę Polacy wywalczyli trzy medale - jeden złoty i dwa brązowe i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 8. pozycji. Tę zdecydowanie wygrała Rosja.
Na Tomasza Majewskiego można liczyć. Nasz mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z Pekinu jechał na HME w lekkiej atletyce, które odbywają się w Turynie, w roli faworyta i nie zawiódł. Polak zwyciężył ze sporą przewagą nad rywalami. W swojej najlepszej próbie pchnął kulę na odległość 21,02 m. Drugi, Francuz Yves Niare osiągnął 20,42 m, a zaledwie o trzy centymetry gorszy był Niemiec Ralf Bartels, który sięgnął po brąz.

Majewski wywalczył pierwszy medal dla naszej ekipy na tych mistrzostwach. Reprezentacja Polski na złoty medal HME w męskich konkurencjach czekała siedem lat. Na dodatek nigdy w historii na najwyższym stopniu tej imprezy nie stanął żaden nasz kulomiot.

Marcin Starzak zajął trzecie miejsce w finale skoku w dal. Polak dwukrotnie w konkursie poprawiał własny rekord Polski. Najpierw osiągnął 8,10 m, poprawiając poprzedni rekord o trzy centymetry. W najlepszej próbie osiągnął jednak 8,18. To było jednak za mało, by wywalczy złoty medal. Ten przypadł Niemcowi Sebastianowi Bayerowi - 8,71. Wynik ten jest nowym rekordem Europy. Po srebro sięgnął jego rodak Nils Winter - 8,22.

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, biegnąca w składzie: Jan Ciepiela, Marcin Marciniszyn, Jarosław Wasiak i Piotr Klimczak, wywalczyła brązowy medal. Złoty medal wywalczyli Włosi, którzy osiągnęli czas 3.06,68. Srebro przypadło Brytyjczykom - 3.07,04, którzy okazali się lepsi od Polaków. O drugim miejscu decydował fotofinisz. Znakomicie na naszej ostatniej zmianie pobiegł Klimczak, który miał spore straty, a zanim przejął pałeczkę Polska zajmowała 5. miejsce.

Memoriał Skolimowskiej
Z inicjatywy trenera Krzysztofa Kaliszewskiego i Szymona Ziółkowskiego (mistrza olimpijskiego 2000 i mistrza świata 2001) trwają przygotowania do organizacji Memoriału Kamili Skolimowskiej, niedawno zmarłej złotej medalistki w rzucie młotem z igrzysk w Sydney.
Byłyby to dwa konkursy - kobiecy i męski - z udziałem czołówki światowej w tej specjalności. Koszt przedsięwzięcia powinien wynieść - wstępnie licząc - około 50 tysięcy złotych, przy założeniu, że zawody zostaną dofinansowane przez Polski Komitet Olimpijski i warszawskie miejskie Biuro Sportu.

Szymon Ziółkowski, który wczoraj odleciał wraz z trenerem Kaliszewskim na obóz do RPA, jest przekonany, że czołowi młociarze i młociarki świata zgodzą się wystartować w Memoriale Skolimowskiej nie biorąc honorariów.

Realny może być występ medalistek i medalistów olimpijskich z Pekinu: Białorusinki Aksony Miankowej (złoto), Kubanki Yipsi Moreno (srebro)oraz Słoweńca Primoża Kozmusa (złoto) Węgra Krisztiana Parsa (srebro po dyskwalifikacji dwójki młociarzy białoruskich).
Na pewno zdecydowałaby się wystąpić mistrzyni świata 2007 Niemka Betty Heidler oraz dwukrotna mistrzyni świata juniorek Słowenka Ivana Brkljacić i kilka innych czołowych zawodniczek, włącznie z Anitą Włodarczyk, szóstą w olimpijskim finale. Włodarczyk i jej trener Czesław Cybulski, przebywający obecnie na Teneryfie, uznali pomysł zorganizowania Memoriału za znakomity. Anita będzie gotowa do startu od początku sezonu letniego.

Zdaniem prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkoatletycznego Tadeusza Pietrewicza, Memoriał można byłoby przeprowadzić 2 maja na stadionie stołecznego Orła. Tymczasem warszawski klub Skra, którego barwy reprezentowała Kamila, zamierza zbudować jej pomnik obok stadionu przy Wawelskiej. Rodzice zmarłej mistrzyni postanowili tymczasem oddać na licytację jej złoty medal olimpijski i cały przychód przeznaczyć na szlachetny cel, jakim byłoby opłacenie kosztów leczenia młodego, utalentowanego sportowca, by mógł wznowić treningi.
Cztery medale na HME ??
Informacja za www.onet.pl i PAP
Na cztery medale 30. halowych mistrzostw Europy w Turynie (6-8 marca) liczy pełniący obowiązki szefa szkolenia PZLA Jacek Zamecznik. Do startu w zawodach szykuje się 24 polskich lekkoatletów.
"Liczę na cztery medale naszych reprezentantów, w tym jedno złoto - Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą i jeszcze trzy brązowe" - prognozował Jacek Zamecznik.

"Szkoda Sylwii Ejdys (WKS Śląsk Wrocław), którą wyeliminowała grypa. Ona mogła sięgnąć po srebro. Na najniższym stopniu podium może stanąć jeden z młodych 800-metrowców Marcin Lewandowski (Ósemka Police) lub Adam Kszczot (RKS Łódź). Również sztafeta 4x400 mężczyzn i Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) w skoku o tyczce mają szanse na medal" - ocenił Zamecznik.

Największą niespodzianką dla szefa szkolenia PZLA jest obecność w reprezentacji 19-letniego Jana Ciepieli (Podlasie Białystok). "Zaskoczeniem było, gdy wygrał bieg na 400 m w halowych mistrzostwach Polski. Jako jedyny zawodnik uzyskał w Spale wynik poniżej 47 sekund. To naprawdę niezły rezultat" - podkreślił.

Odważnie o starcie w Turynie wypowiedział się mistrz olimpijski z Pekinu. "Jadę po złoto. Nie liczy się wynik, a medal. Chciałem w tym sezonie halowym pchnąć kulę powyżej 21 m, udało się to w Chemnitz, więc teraz celuję już tylko w najcenniejszy krążek" - powiedział Majewski, który 27 lutego o 17 centymetrów poprawił halowy rekord Polski - 21,10.

O miejscu na podium myśli również Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice). Halowy mistrz Europy z Wiednia (2002) otwarcie przyznał - "jadę po medal".

Jak zaznaczył "jestem dobrze przygotowany i wszystko jest na jak najlepszej drodze. Najgroźniejszym rywalem będzie na pewno Rosjanin Jurij Borzakowski oraz Kszczot i Lewandowski. Cieszę się jednak, że w wieku 32 lat po raz pierwszy jadę na imprezę o randze mistrzowskiej międzynarodowej, gdzie będę miał dwóch kolegów z reprezentacji. Na pewno będzie raźniej i dodatkowo zmotywuje, a to przyniesie konkretne efekty".

Trzech Polaków wystąpi także w konkursie skoku o tyczce -Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Adam Kolasa (Sporting Międzyzdroje) i Mateusz Didenkow (KL Gdynia).

"Za cel stawiam sobie pokonanie wysokości nie niższej niż w halowych mistrzostwach kraju w Spale - 5,66" - powiedział Michalski.

W tej samej konkurencji w gronie kobiet wystąpi Joanna Piwowarska. Pod nieobecność pięciu najgroźniejszych rywalek, w tym Anny Rogowskiej (kontuzja Achillesa) i Moniki Pyrek (nie planowała startu w HME) jej szanse na zdobycie medalu znacznie wzrosły.

Podopieczna Dariusza Bontruka nie chce zapeszać i jak podkreśliła, przede wszystkim chciałaby poprawić rekord życiowy - 4,51 i dostać się do finału. "Nie chcę prognozować co może mi taki wynik dać, bo najważniejsze by skupić się na sobie i swoich skokach".

Tytułu halowej mistrzyni Europy na dystansie 3000 m bronić będzie Lidia Chojecka (Warszawianka). "Będzie bardzo ciężko znowu stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie czuję się na siłach, by walczyć o złoto, ale na pewno zależy mi na tym, by wypaść jak najlepiej. Najpoważniejszą rywalką będzie na pewno Rosjanka Anna Alminowa, która w tym roku uzyskała czas 8.28,49. To jest kosmiczny rezultat. Mam nadzieję, że w Turynie nie będzie tak szybko biegać" - powiedziała.

Do dwóch konkurencji - skoku w dal i trójskoku zgłoszona została Joanna Skibińska (MKS Aleksandrów Łódzki). Halowa rekordzistka Polski w trójskoku (14,10) przyznała, że nie spodziewała się uzyskania minimów i dlatego niczego po starcie w Turynie nie oczekuje. "Podchodzę do tego na luzie, nie mam na sobie żadnych obciążeń psychicznych i cieszę się samym wyjazdem".

Kłopoty Ejdis przed HME

Info za www.onet.pl
Sylwia Ejdys na halowe mistrzostwa Europy do Turynu chciała pojechać by zrehabilitować się za nieudany występ w pekińskich igrzyskach. Szykowała się na medal, ale na przeszkodzie stanęła jej choroba. - W poniedziałek podjęliśmy decyzję o rezygnacji ze startu - poinformowała 24-letnia biegaczka.
- Mam nadzieję, że to tylko zwykła grypa. Już w środowym mityngu w Atenach źle się czułam, ale myślałam, że to zwykłe przeziębienie. Dopiero jak przyjechałam do Spały złamało mnie. W niedzielę nie mogłam zasnąć, a w poniedziałek lekarz przepisał mi antybiotyk. Nie ma sensu jechać do Turynu - powiedziała ze łzami w oczach podopieczna Marka Adamka.

Ejdys ostatnie dni przed wyjazdem do miasta zimowych igrzysk olimpijskich 2006 miała spędzić na zgrupowaniu w Spale. - Po co mam tu siedzieć? Jadę do domu... - zakończyła.
Zawodniczka WKS Śląska Wrocław jako jedyna lekkoatletka wypełniła trzy minima PZLA - na 800, 1500 i 3000 m. Ze startu na pierwszym dystansie zrezygnowała od razu, zastanawiała się nad rywalizacją na dwóch pozostałych. Decyzję miała podjąć na miejscu.

- Liczyłem na to, że Sylwia powalczy o srebrny medal, ale w takiej sytuacji nie ma sensu, by jechała - skomentował pełniący obowiązki szefa szkolenia PZLA Jacek Zamecznik.
Zmarła Kamila Skolimowska
Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem, Kamila Skolimowska nie żyje. Taka informacja dotarła wieczorem ze zgrupowania w Portugalii, gdzie przebywają nasi lekkoatleci.
Lekkoatletka zasłabła podczas treningu. Wcześniej skarżyła się na złe samopoczucie. Mimo reanimacji i transportu do szpitala nie udało się jej uratować.
XXVI Bieg Chomiczówki i IV Puchar Bielan
Prezentujemy zdjęcia ( ok. 2000 ) z http://www.lekka.eu/Chomiczowka2009/
i Bielan http://www.lekka.eu/Bielany2009/


Andrzej Kłódkowski
Polscy medaliści bez pomocy; "jestem załamany"

Dwaj polscy medaliści z Pekinu Tomasz Majewski i Piotr Małachowski zostali bez fizjoterapeutów. Większość specjalistów zrezygnowała z własnej woli.
- Jestem po prostu załamany - mówi szef szkolenia PZLA Henryk Olszewski. - Już w 2007 roku straciliśmy dwóch świetnych fizjoterapeutów Marka Adamskiego i Aleksanda Bieleckiego, którzy nie chcieli pracować za 3200 złotych na miesiąc. Obaj poszli pracować do klubów i bardzo dobrze na tym wyszli bo zarabiają dwa razy tyle - żali się Olszewski.

Nasi lekkoatleci nie ukrywają, że odejście wysoko wykwalifikowanych specjalistów od odnowy biologicznej będzie problemem. - Brak dotychczasowych, naprawdę świetnych fizjoterapeutów, to dla nas ogromna strata - stwierdza Tomasz Majewski. Jego zdaniem tej klasy fachowców za pieniądze proponowane przez ministerstwo na pewnie się nie znajdzie, skoro gdzie indziej mogą zarobić oni kilkukrotnie więcej.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
Prawda zwycieżyła ( jak zawsze )

Szymon Ziółkowski już podczas igrzysk w Pekinie przypuszczał, że dwaj Białorusini rzucający młotem - Wadim Diewiatowski oraz Iwan Tichon zostaną pozbawieni medali. W czwartek taką decyzję podjął Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Diewiatowski musi zwrócić srebrny medal, a Tichon brązowy. Otrzymają je - odpowiednio - Węgier Krisztian Pars i Japończyk Koji Murofushi. Natomiast Ziółkowski awansował na piątą pozycję.

- Przypuszczałem, delikatnie mówiąc, że sprawiedliwość musi wreszcie zwyciężyć. Wspominałem już w czerwcu, że gdzieś muszą zostać przyłapani. Jak nie przed igrzyskami, to w Pekinie. Dla trzykrotnego mistrza świata Iwana ta wpadka jest kompromitacją, a Wadim ma dożywotnią dyskwalifikację, gdyż miał już pozytywny wynik kontroli w 2000 roku przed startem w Sydney, gdzie zdobyłem złoty medal olimpijski - powiedział Ziółkowski, który przebywa na obozie w OPO "Cetniewo" we Władysławowie.

Jego zdziwienie wzbudził sposób przygotowywania się do olimpiady Tichona. - Nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi w kraju, rezygnując z udziału w mityngach i tym samym zarobienia pieniędzy. Tymczasem Iwan wystartował w sezonie tylko w mistrzostwach Białorusi, uzyskując najlepszy wynik na świecie 84,51, a potem dopiero w kwalifikacjach do finału pekińskiego konkursu - wspomniał popularny w lekkoatletycznym środowisku "Ziółek".

Zawodnik AZS Poznań, wraz z grupą zagranicznych kolegów swej konkurencji, zamierza pójść dalej. - Chcemy wystąpić do IAAF z wnioskiem, by doprowadziło do ponownego sprawdzenia próbek Tichona i Diewiatowskiego z ostatnich mistrzostw świata. Mnie szczególnie interesują te z 2005 roku, kiedy to w Helsinkach stałem z tą dwójką Białorusinów na podium. Być może nową metodą badań zweryfikuje się wyniki zarówno z 2005 roku, jak i z 2007, a także z ateńskich igrzysk - zapowiedział Ziółkowski.

Jak podkreślił, jemu oraz innym zawodnikom zależy na tym, aby konkurencja rzutu młotem nie kojarzyła się kibicom z dopingiem i nieczystą rywalizacją. - Jest oczywiste, że po wpadce Tichona rodzą się teraz podejrzenia, iż te trzy medale mistrzostw świata i srebrny z Aten są skażone dopingiem.

Tichon i Diewiatowski dostarczyli MKOl obszerne wyjaśnienia, z których "boki zrywał" Ziółkowski. - Śmiałem się długo i do łez, jak w super kabarecie, gdy czytałem linię obrony Białorusinów. Szczególnie rozbawiła mnie informacja, że ich dwumiesięczna wstrzemięźliwość seksualna przed igrzyskami przyczyniła się do podniesienia poziomu testosteronu, a także zwiększenie spożycia owoców morza - skomentował.

Ziółkowski także wcześniej zapowiedział, że pójdzie pod drzwi Białorusina Piotra Zajcewa i zrobi... Pytany skąd ta złość w stosunku do trenera, z którym współpracował od 2004 do kwietnia tego roku, odpowiedział:

- No cóż, człowiek uczy się na błędach - mogę tak to tłumaczyć, albo innym porzekadłem - mądry Polak po szkodzie. Wprawdzie Zajcew nigdy nie zaproponował mi niedozwolonego wspomagania, ale realizując jego plany szkoleniowe nie widziałem efektów pracy, i to bardzo ciężkiej. W kwietniu, jak zobaczyłem kolejną rozpiskę, zapytałem: czy ten plan da się wykonać bez koksu? Zajcew nic nie odpowiedział, tylko głupio się uśmiechnął i to był koniec naszej współpracy - wyjaśnił Ziółkowski.

Dodał również, że już wcześniej miał zastrzeżenia co do planów jakie układał trener, który z kolei twierdził, że są one bardzo dobre i sprawdzone. - Jak dociekałem, na kim są sprawdzone bez użycia koksu, nigdy nie odpowiedział, a tylko uśmiechał się. Przypomnę, że Piotr Zajcew, który od paru miesięcy zapadł się pod ziemię, przez osiem lat, do igrzysk w Atenach, prowadził Diewiatowskiego.
Stron 1 z 46 1 2 3 4 > >>
Login
Nick

HasłoNie jesteś zarejestrowany?
Kliknij tutaj aby to zmienić.

Zapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.
Losowe zdjęcie
MP_Wetrranow07_021.jpg
MP_Wetrranow07_021.jpg
Mistrzostwa Polski Weteranów - Toruń 2007
Shoutbox
Musisz być zalogowany by móc pisać w shoutboxie.

Qesy54DMoo
14/09/2014 18:32
[url=http://www.escrimequ
ebec.qc.ca/pic/nike-free-
3.html]nike free 3[/url] [url=http://pdx.com.tr/im
ages/nike-free-3.html]nik
e free 3[/url] [url=http://kameracantasi
.com/images/nik


Qesy54DMoo
14/09/2014 03:04
[url=http://www.friendsof
carterbarron.org/video/fa
ke-ray-bans-for-kids.html
]fake ray bans for kids[/url]


Qesy54DMoo
14/09/2014 01:34
[url=http://www.lnyp.org/
misc/free-ray-ban-vector.
html]free ray ban vector[/url]


Qesy54DMoo
13/09/2014 21:04
[url=http://www.flinnsflo
wers.com/mailinglist/fake
-ray-bans-for-cheap.html]
fake ray bans for cheap[/url]


Qesy54DMoo
13/09/2014 17:34
[url=http://wilhos.com/im
ages/designer-louis-vuitt
on.html]designer louis vuitton[/url] [url=http://cumminsengine
ering.com/images/hermes-b
irkin-uk.html]hermes birkin uk[/url] [url=http:


Archiwum
POLECA - LEKKOATLETYKA.com.pl

.profesjonalna fotografia sportowa.


Copyright © 2001-2007
Stronę monitoruje stat24

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes